iphone 14 pro max
Urządzenia mobilne

IPhone 14 pro max – wszystko co powinniśmy wiedzieć przed zakupem

Jeśli zastanawiamy się nad dokonaniem zakupu najnowszego smartfona marki Apple, warto, abyśmy zwrócili uwagę na kilka najważniejszych aspektów.

Wygląd zewnętrzny telefonu

IPhone 14 pro max (https://ispot.pl/iphone-14-pro-max) w porównaniu do zeszłorocznego Iphone’a 13 pro max posiada kilka widocznych zmian w wyglądzie. Przede wszystkim ogromne zmiany możemy zaobserwować w górnych częściach ekranu, gdyż duże wcięcie zostało zastąpione dynamiczną wyspą. Dynamic Island znajduje się w tym miejscu, gdzie wcześniejszej był Notch. Może ona zmieniać swój rozmiar bądź nawet formę. Kolejną zauważalną różnicą jest wielkość wyspy z obiektywami. Podobnie jak we wcześniejszych modelach pro max telefon posiada 3 obiektywy, jednak są one nieco większe. Telefon dostępny jest w różnych wariantach kolorystycznych. Są to między innymi:

  • Głęboka purpura
  • Gwiezdna czerń
  • Złoty
  • Srebrny.

Poza tym zmianie na lepsze uległa także jasność wyświetlacza. 

Dane techniczne Iphone’a 14 pro max

Zarówno osoby poszukujące telefonu do zwyczajnego codziennego użytkowania, jak i ci, których praca wymaga szybkiego, sprawnego telefonu z dużą pamięcią znajdą coś dla siebie. Telefon ten możemy nabyć z pamięcią:

  • 128gb
  • 256gb
  • 512gb
  • 1Tb.

Bateria o pojemności 4322 mAh jest w stanie wytrzymać nawet do 29 godzin, więc idealnie sprawdzi się on dla osób, które aktywnie korzystają z tego typu urządzeń. Oprócz tego główny aparat fotograficzny Iphone’a posiada rozdzielczość 48 MegaPixeli oraz matrycę zapobiegają drganiom, co przekłada się na możliwość wykonywania zdjęć najwyższej jakości.

IPhone 14 pro max dla osób zmieniających androida na IOS?

Jeżeli decydujemy się na rozpoczęcie swojej przygody z IOS’em i nigdy wcześniej nie mieliśmy z nim styczności, nie poleca się kupowania najnowszych modeli smartfonów marki Apple. Nie wiemy wówczas, czy ich użytkowanie będzie nam odpowiadało. W tym celu lepiej postawić na tańsze modele.

iphone 14 pro max

Czym różnią się podstawowe modele iphone’ów 14 od modeli pro i pro max?

Choć może nam się wydawać, że różnice między tymi Iphone’ami są niewielkie, to mogą one znacząco wpływać na ich użytkowanie. Podstawy model smartfona posiada tylko dwa obiektywy, inny procesor, dostępny jest w innych kolorach, a także nadal posiada Notch’a. IPhone 14 pro max jest definitywnie większy, ponieważ jego przekątna wynosi 6.7 cala. Modele 14 pro, jak i 14 pro max za względu na zastosowanie w nich różnego rodzaju nowoczesnych urozmaiceń kosztują nieco więcej niż iphone 14. Na ceny telefonów wpływa także ich pojemność pamięciowa.

Czy warto kupić najnowszego Iphone’a 14 pro max?

Ten telefon zdecydowanie jest wart swojej ceny i naszej uwagi. Smartfon jest solidnie wykonany, więc przy prawidłowym użytkowaniu może nam bardzo długo służyć. Gdy jesteśmy w posiadaniu wcześniejszych modeli pro max, powinniśmy dobrze przemyśleć jego zakup, ponieważ pomimo niektórych zmian jest on do nich dość mocno zbliżony. Natomiast świetnym pomysłem będzie wymiana na niego zeszłorocznych podstawowych modeli iphone’ów. Telefon dostępny jest w różnych wariantach, dlatego każdy powinienem znaleźć coś dla siebie.

Możliwość komentowania IPhone 14 pro max – wszystko co powinniśmy wiedzieć przed zakupem została wyłączona