Apple iPhone 13 RED
Urządzenia mobilne

iPhone 13 – nowa odsłona kultowego urządzenia

Czyż to nie słynna reklama telewizyjna Steve’a Jobsa z 2007 roku, dotycząca nowego iPhone’a, przypieczętowała przeznaczenie tego urządzenia? Hasło reklamy, „iPhone Apple odkrywa telefon na nowo”, natychmiast zapadło w pamięć i stało się tytułowym sloganem logo Apple. Jednak Jobs nie wymyślił smartfona. Wczesne smartfony były w większości po prostu telefonami. Telefon był podstawowym urządzeniem, a oprogramowanie, które go obsługiwało, było toporne. Ale Jobs, który miał coś do marketingu, zauważył ograniczenia i zrobił swoje. Popularność iPhone’a była niezaprzeczalna. Już rok po premierze szacowano, że w użyciu jest 10 milionów smartfonów Apple. Dziś trend ten dotyczy już 210 milionów urządzeń, włączając w to premierowy, tegoroczny iPhone 13.

Co w nowej odsłonie kultowego smartfona z Cupertino?

Apple iPhone 13 PinkW pudełku z iPhone’em 13 znajdują się wszystkie podstawowe akcesoria, jakich można oczekiwać od nowoczesnego smartfona, w tym: kabel Lightning-USB, adapter zasilania USB. etui, ochraniacz ekranu, narzędzie do wyjmowania karty SIM i dokumentacja. Nie ma tutaj słuchawek i są sprzedawane oddzielnie.

Nowy układ A15 Bionic firmy Apple, który zasila jej najnowsze i iPhone’y 13, jest niepodobny do żadnego innego, który kiedykolwiek został umieszczony w smartfonach. Składa się z sześciu odrębnych rdzeni, które obsługują wszystko, od ogólnych zadań obliczeniowych do uczenia maszynowego. Układ jest tak innowacyjny, że Apple używa go jako terminu marketingowego, nazywając swój układ A15 Bionic „nieskromnym” procesorem.

A15 Bionic wraz ze zintegrowanym układem graficznym o pięciu rdzeniach wykonuje należycie wszystkie swoje zadania. Rdzeń GPU jest przeznaczony do przetwarzania grafiki i nie zajmuje się sztuczną inteligencją. Użytkownik iPhone 13 może korzystać ze 128 GB – 1 TB pamięci wbudowanej. Czeka na nas 4 GB RAM.

Ceramiczna osłona ekranu (ceramic shield) zapewnia zwiększoną ochronę dzięki szklanej powierzchni, która jest odporna na zarysowania, odciski palców i powstawanie smug odchodzą w niepamięć. Dzięki doskonałej konstrukcji ma gładki, elegancki wygląd, który sprawia, że jest idealnym dodatkiem do nowego iPhone’a 13 z ekranem Retina o przekątnej 6,1″.

Cena jest zależna od modelu, jednak bez czterech tysięcy się nie obędzie. Jeśli chcesz zaoszczędzić łatwo się natknąć na wątpliwej uczciwości oferty, dlatego lepiej postawić na sprawdzonego premium resellera ISpot w którym już zamówisz iphone 13 i będziesz mieć pewność, że sprzęt do ciebie przyjdzie.

Co ciekawego w iPhone 13?

Jeśli kiedykolwiek używałeś aparatu lub kompasu iPhone’a, to z pewnością już wiesz czego możesz się spodziewać. Do dyspozycji mamy, kompas – wystarczy stuknąć ikonę kompasu, aby ujawnić, jak skierowany jest telefon. Dostępna jest aplikacja FaceTime, dzięki czemu można inicjować połączenia z innymi, którzy posiadają urządzenia Apple. Dostępny jest żyroskop, akcelerometr i kamera AI, która jest sztandarowym atutem tych urządzeń.

5G oznacza piątą generację łączności i jest technologią, która wciąż jest w fazie rozwoju, ale ma stać się komercyjnie dostępna w najbliższych latach. Zainstalowano ją w nowej odsłonie telefonu. Technologia 5G będzie 100 razy szybsza niż 4G i prawdopodobnie zapewni prędkość przesyłu danych do 10 Gb/s. Warto pomyśleć o zakupie tego telefonu, jeśli chcemy z niej korzystać.

Możliwość komentowania iPhone 13 – nowa odsłona kultowego urządzenia została wyłączona