iphone 14
Urządzenia mobilne

iPhone 14 – co musisz wiedzieć?

We wrześniu każdego roku, Apple prezentuje nam najnowsze odsłony swoich telefonów. W tym roku ujrzeliśmy 4 modele, między innymi iPhone 14. Już przed premierą, mogliśmy zobaczyć natłok zróżnicowanych opinii, które napędzają szum medialny.

Premiera każdego iPhone’a jest niezwykle wyczekiwana nawet przez tych, którzy nie zamierzają zakupić urządzenia. Jak co roku, wiele osób odlicza dni do wypuszczenia na rynek nowych telefonów od Apple z myślą o ich zakupie. Przed kupnem produktu, warto wiedzieć, co ma nam do zaoferowania producent.

iPhone 14 – specyfikacja

 iphone 14

Obudowa

Apple bardzo dużą uwagę przykłada do wyglądu swoich urządzeń. W przypadku iPhone 14 (dostępny tutaj) wyszło to bardzo dobrze. Telefon z zewnątrz prezentuje się świetnie, postawienie na prosty, elegancki design, po raz kolejny udało się producentowi.

Wymiary telefonu to 146.70 × 71.50 × 7.80 mm, a urządzenie waży 172 gramy. Dzięki takim wymiarom smartfon  leży w dłoni bardzo dobrze i pewnie.

Warto wspomnieć o pyło i wodoszczelności IP68, która zapewnia wysoką odporność na wszelkie zachlapania.

Procesor

Procesor to parametr, na który powinniśmy zwracać dużą uwagę, podczas zakupu telefonu. W przypadku iPhone 14 możemy być bezpieczni. Apple A15 Bionic to wysokiej klasy procesor, dzięki któremu, telefon działa szybko i płynnie. Telefony od amerykańskiego producenta od lat znane są ze swojej żywotności. Nawet po paru latach korzystania z nich, działają sprawnie, co jest dużym plusem zwłaszcza dla tych, szukających urządzenia na lata.

Wyświetlacz

Ekran w iPhone 14 to 6.1-calowy OLED o rozdzielczości 1170 × 2532 px i częstotliwości odświeżania 60 Hz. Ten segment nie jest zachwycający, od urządzenia w tej półce cenowej wymaga się znacznie więcej. Przesiadka ze 120+ Hz na 60 może nie być zbyt przyjemna.

Aparat

Główny aparat posiada konfigurację 12+12 Mpx, a przedni 12 Mpx. Na papierze nie wygląda to oszałamiająco, natomiast możemy mieć pewność, że zdjęcia wykonane za pomocą iPhone 14 będą wysokiej klasy. Nie zmienia to faktu, że taka ilość Mpx znajduje się w telefonach ze znacznie niższej półki cenowej.

Bateria

Pojemność baterii wynosi 3279 mAh. Ilość nie jest duża natomiast, iPhone 14 jest dość energooszczędny dzięki czemu, pozwala na korzystanie z niego przez cały dzień przy normalnym użytkowaniu. Przy intensywnym korzystaniu, nie obejdzie się bez naładowania go. Ładowanie odbywa się szybko, do 50% telefon naładuje się w 30 minut za pomocą kabla i nieco wolniej przy ładowaniu indukcyjnym.

Specyfikacja iPhone 14 stoi na przyzwoitym poziomie. Natomiast w konkurencyjnych telefonach w tej samej kategorii cenowej, niektóre parametry będą znacznie lepsze.

Cena

Nie od dziś wiemy, że za kupno nowego iPhone’a będzie trzeba zapłacić sporo. Cena zależy rzecz jasna od wariantu pojemności pamięci wbudowanej.

  • 128 GB- 5 199,00 zł
  • 256 GB- 5 899,00 zł
  • 512 GB- 7 199,00 zł

Opinie

Klienci uważają, że iPhone 14 jest warty kwoty, którą kosztuje. Za zalety podają estetyczny design, aparat i niezawodny procesor.

Możliwość komentowania iPhone 14 – co musisz wiedzieć? została wyłączona