ipad air
Uncategorized

iPad Air – tablet z mocą

Nowy iPad Air zapożyczył prostokątną konstrukcję z dwóch ostatnich generacji iPada Pro i otrzymał płaskie krawędzie jak iPhone obecnej generacji. Tę decyzję mogę śmiało nazwać sukcesem.

Nowy wzór projektu iPad AIR

Po pierwsze, tablet jest wygodny w trzymaniu, pomimo tego, że jest bardzo cienki. Po drugie, nawet w połączeniu z masywną klawiaturą Magic Keyboard, jego grubość po zamknięciu jest porównywalna z grubością MacBooka Air (w najgrubszym miejscu) i MacBooka Pro. Bez akcesoriów iPad Air ma mniej więcej taką samą grubość jak iPhone 12 mini. Z akcesoriami lub bez, tablet nie zajmuje dużo miejsca w plecaku, a to jest dobra rzecz.

W przeciwieństwie do iPada Pro, nowy Air dostępny jest w 5 kolorach, co w mojej pamięci jest rekordem wśród tabletów tej firmy. Oprócz klasycznych kolorów „space grey” i srebrnego, urządzenie jest dostępne w kolorze zielonym, niebieskim i „rose gold”. Dla mnie wybrałam kolor zielony, który wydaje się najbardziej „wesoły”.

Ogólnie rzecz biorąc, wygląd iPada Air stał się znacznie bardziej nowoczesny, ale nie tylko ze względu na nowy korpus, ale także ze względu na wyświetlacz, na którym jest czas, aby opracować.

https://ispot.pl/ipad-air

Większy wyświetlacz

iPad Air otrzymał większy wyświetlacz, do 10,9 cala, z symetrycznymi ramkami po wszystkich czterech stronach. Jest to matryca IPS, którą Apple nazywa Liquid Retina, o rozdzielczości 2360×1640 pikseli (264 PPI), gamie kolorów P3 i wsparciu dla technologii True Tone.

Jego jasność wynosi 500 nitów, czyli o 100 nitów mniej niż w iPadzie Pro, ale różnica między wyświetlaczami iPada Air i iPada Pro jest niemal niemożliwa do odróżnienia. Jednak pod względem jasności różnica w częstotliwości odświeżania jest znacznie bardziej zauważalna.Faktem jest, że iPad Air nie posiada wsparcia ProMotion, czyli 120Hz i jest to jedna z kluczowych różnic pomiędzy bardziej przystępnym cenowo modelem. Owszem, obraz w iPadzie Air jest mniej płynny i nie tworzy pewnego efektu WOW, jak w iPadzie Pro, ale trudno nazwać to krytyczną wadą, biorąc pod uwagę płynność działania systemu iPadOS. Tylko z powodu ProMotion ja osobiście nie zapłaciłbym więcej za iPada Pro.

Jedyne, co można powiedzieć o wyświetlaczu iPada Air, to to, że jest doskonały i przyjemnie się na nim pracuje przy każdym zadaniu, niezależnie od tego, czy jest to pisanie na klawiaturze, interakcja z aplikacjami, oglądanie filmów i programów telewizyjnych, czy granie w gry.

Według nowego kodu projektu iPad Air został pozbawiony przycisku Home i zastąpiony specjalnie z gestami, które działają w bardzo podobny sposób, jak na bezramkowym iPhone z „grzywką”, ale z dodatkową funkcjonalnością tabletu. Czujnik linii papilarnych został przeniesiony na przycisk blokady, ale na tym skupimy się nieco później.  Najwyraźniej przycisk Home powoli, ale skutecznie odchodzi w przeszłość, uwalniając użyteczną przestrzeń na przednim panelu dla wyświetlacza. Jednak pod jego nieobecność coraz trudniej jest stwierdzić, gdzie tablet jest w górę, a gdzie w dół. Z jednej strony, kto by się przejmował tym, że interfejs obraca się na dowolną stronę dzięki akcelerometrowi, ale z drugiej strony, czasami występuje problem ze znalezieniem portu ładowania lub przycisku blokady za pierwszym razem.

Możliwość komentowania iPad Air – tablet z mocą została wyłączona