macbook air
Laptopy i komputery

Apple MacBook Air: wszystko, co warto wiedzieć przed zakupem

MacBook Air to przenośny laptop o przeznaczeniu na rynek konsumencki. Ma łatwą w użyciu klawiaturę, lekką konstrukcję i długą żywotność baterii. MacBook Air jest dostępny w dwóch wariantach: 11-calowym i 13-calowym.

Co warto wiedzieć na temat MacBooka Air firmy Apple?

MacBook Air to linia notebooków Macintosh zaprojektowanych i produkowanych przez Apple w latach 2008-2021.

Produkt był chwalony za smukłą konstrukcję, długą żywotność baterii i lekką konstrukcję. Został nagrodzony najlepszym nowym laptopem w programie CES Innovation Awards na targach Consumer Electronics Show w roku 2010. Pierwszy model został wprowadzony 17 stycznia 2008 r. z ekranem o przekątnej 13,3 cala (33 cm) i baterią 45 Wh, która zapewniała 6 godzin użytkowania po 8-godzinnym ładowaniu. Początkowo spotkał się z krytyką za wysoki koszt i brak wewnętrznego napędu optyczny.

Firma Apple zaktualizowała projekt MacBooka Air w listopadzie 2010 r. o szybsze procesory, ulepszone możliwości graficzne, wyższy poziom wbudowanej pamięci. Obecnie ceny początkowe są niższe, aby odpowiedzieć na krytykę dotyczącą wysokiej ceny produktu.

Jaki jest koszt Apple MacBook Air?

Jeśli chodzi o cenę MacBooka Air, można wziąć pod uwagę wiele różnych czynników.

Cena nowego MacBooka Air zaczyna się od 3500 zł. Obejmuje to sam laptop i ładowarkę. Istnieją również inne koszty, takie jak koszty oprogramowania antywirusowego i urządzeń peryferyjnych, takich jak drukarki lub kamery internetowe.

Koszt używanego MacBooka Air będzie zależał od modelu i stanu, w jakim się znajduje. Najlepszym sposobem uzyskania tych informacji będzie korzystanie z witryn takich jak Allegro.

Gdzie kupić Macbooka Air – online lub w sklepie?

Kupowanie online lub w sklepie to osobiste preferencje. W Internecie można uzyskać tańszą cenę i natychmiastową dostępność, natomiast w sklepie stacjonarnym bardziej liczy się wygoda wypróbowania przed zakupem.

Jeśli potrzebujesz laptopa natychmiast, kupowanie online może być lepsze. Z drugiej strony, jeśli jesteś zainteresowany praktycznym doświadczeniem przed zakupem laptopa, pójście do sklepu i wypróbowanie go może być bardziej korzystne.

Czy powinieneś kupić Macbooka Air?

Jeśli szukasz laptopa, to trafiłeś we właściwe miejsce. Czy warto kupić Macbook Air?

Najpierw przyjrzyj się, jakie funkcje ma i porównaj z podobnymi produktami na rynku. MacBook Air posiada czterordzeniowy procesor Intel Core i5 1,8 GHz, 128 GB pamięci SSD, 8 GB pamięci RAM i kartę Intel HD Graphics. Jest wyposażony w kamerę internetową FaceTime 720p i pojedynczy mikrofon.

Drugą rzeczą, której powinieneś się przyjrzeć, jest to, ile czasu pracy baterii będzie Ci potrzebne. Większość ludzi korzysta z laptopów, gdy nie ma ich w domu i potrzebuje czegoś, co działa przez cały dzień. Bateria działa do 12 godzin na jednym ładowaniu, a całość waży zaledwie 1,5 kg.

Ostatnią, jednak nie mniej istotna cechą jest system MacOS firmy Apple oparty na systemie Unix, który działa głównie na komputerach Mac. Posiada elegancki, przejrzysty interfejs graficzny użytkownika, który oferuje użytkownikom intuicyjne i proste w użyciu doświadczenie. Nowy macOS High Sierra pozwala na lepsze wykorzystanie pamięci masowej, integracę z Apple Pay i korzystanie z oprogramowania dostępnego jedynie na system Apple.

Możliwość komentowania Apple MacBook Air: wszystko, co warto wiedzieć przed zakupem została wyłączona