słuchawki apple
Porady

Jak poprawnie czyścić słuchawki Apple?

Czyszczenie urządzeń elektronicznych często bywa bardzo skomplikowanym procesem. Kosztują one dość sporo, a co za tym idzie nikt nie chce ich uszkodzić, aby nie ponieść później dużych kosztów naprawy ów urządzeń. W tym artykule dowiesz się jak powinno wyglądać czyszczenie słuchawek Apple oraz na co warto zwrócić uwagę podczas całego procesu. Przeczytanie tego artykułu zajmie Ci dosłownie kilka chwil.

Jak wyczyścić AirPods Max?

Nie uruchamiaj słuchawek AirPods Max pod wodą. Użyj miękkiej, suchej, niestrzępiącej się szmatki. Pamiętaj, że Twoje AirPods Max są narażone na wszystko, co może spowodować trwałe uszkodzenia, na przykład mydła, szampony, odżywki, balsamy, perfumy, rozpuszczalniki, detergenty, kwasy lub kwaśne produkty spożywcze, środki odstraszające owady, filtry przeciwsłoneczne, olejki lub farby do włosów. Jeśli, natomiast zostały one ubrudzone wspomnianymi substancjami wytrzyj je do czysta szmatką lekko zwilżoną świeżą wodą i osusz miękką, suchą, niepylącą szmatką. Nie próbuj ich używać, dopóki nie będą całkowicie suche. Uważaj, aby żadne płyny nie dostały się do otworów, a do czyszczenia AirPods Max nie używaj ostrych przedmiotów ani materiałów ściernych. Słuchawki Apple przetrzymuj w specjalnym etui ładującym.

 Jak utrzymać słuchawki w dobrym stanie?

1. Nie noś słuchawek w kieszeniach

Nie noś słuchawek dousznych w kieszeni. Może to spowodować trudne splątania, które mogą być trudne do rozplątania i mogą zostać uszkodzone przez kłaczki, kurz i inne zanieczyszczenia w kieszeni. To ostatecznie prowadzi do słabej produkcji dźwięku. Więc powiedz „nie” wózkowi kieszonkowemu. 

2. Nie dziel się słuchawkami z kimś innymi

Ryzyko kontaktu z zarazkami chorobotwórczymi jest wysokie, gdy dzielisz słuchawki z innymi osobami, ponieważ są one przeznaczone do użytku wewnętrznego. 

3. Unikaj spania z założonymi słuchawkami Apple

Gubienie słuchawek podczas snu może je trwale uszkodzić. Wystarczy zwinąć słuchawki douszne w zgrabne zwoje i umieścić je w bezpiecznym miejscu przed pójściem spać. Dzięki temu rano będziesz mógł cieszyć się swoimi ulubionymi utworami z działających słuchawek.

słuchawki apple

4. Nie zwiększaj głośności zbyt wysoko

Ekstremalne poziomy głośności podczas słuchania muzyki mogą uszkodzić słuch. Zbyt wysokie podkręcanie muzyki może również spowodować wybuch głośników, co z kolei uszkadza słuchawki.

5. Wyciągnij wtyczkę, a nie kabel

Większość ludzi ciągnie za kabel lub przewód zamiast za wtyczkę, która jest bezpośrednio podłączona do źródła. Podczas wyjmowania słuchawek ze źródła dźwięku należy chwycić i pociągnąć za złącze. Ciągnięcie za kabel spowoduje dodatkowe obciążenie złącza, co ostatecznie je uszkodzi.

6. Odłącz słuchawki po użyciu

Pozostawienie słuchawek podłączonych do telefonu komórkowego lub laptopa może prowadzić do nieprzewidzianych uszkodzeń. Odłączenie słuchawek po użyciu ochroni złącze audio i delikatny obszar, w którym przewód łączy się z gniazdem.

7. Trzymaj słuchawki Apple w etui

Przechowuj słuchawki douszne w etui ochronnym po zakończeniu ich używania. Przed przechowywaniem zwiń je tak, aby nie sprawiały problemu podczas następnego użytkowania.

Możliwość komentowania Jak poprawnie czyścić słuchawki Apple? została wyłączona