drukarka z tanimi tuszami
Drukarki i tusze,  Porady

Sposoby na oszczędne drukowanie

Często skuszeni promocjami w sklepach, kupujemy sprzęt, który z pozoru wydaje się tani, lecz jego utrzymanie i codzienna eksploatacja mogą się już okazać zupełnie nieopłacalne. Jak nie dać się nabrać i nie kupić urządzenia, z którego nie będziemy na dłuższą metę zadowoleni? Należy kierować się nie tylko ceną, ale także innymi wytycznymi. Tania drukarka z tanimi tuszami to marzenie wielu użytkowników, ale nabywając sprzęt, trzeba wszystko dokładnie sprawdzać i analizować. Możemy w tym celu zwrócić się do profesjonalnych doradców, osób, które na co dzień pracują w branży lub zapoznać się z internetowymi opiniami na temat danych modeli drukarek.

Tania w eksploatacji drukarka atramentowa

Drukarki atramentowe są praktyczne i funkcjonalne. Chociaż droższe od swych laserowych kuzynek, to jednak pozwalają uzyskiwać lepsze jakościowo wydruki. Tusz w drukarkach atramentowych nie zasycha tak łatwo jak w laserowych, więc nie trzeba inwestować co chwilę w czyszczenie, czy nowe tusze. Do wielu modeli drukarek produkuje się tusze zamienne, czyli wersje tańsze od oryginalnych, lecz również dobrze spełniające swe funkcje. Drukarka z tanim tuszem to taka, która ma większą pojemność i mieści się w niej spory zapas tuszu. Zakup tuszu bezpośrednio od producenta opłaca się czasem przez Internet, gdzie można napotkać ciekawe promocje. Warto zwrócić uwagę na dostępność danego tuszu. Jeśli jest on dostępny w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych, to istnieje możliwość porównania cen i zakup tam, gdzie cena jest najbardziej atrakcyjna. Szczegóły na DrTusz.pl.

drukarka z tanimi tuszami

Tryby pracy drukarki

Aby płacić mniej, czasem wystarczy zastosować proste triki. Jednym z nich jest ustawienie roboczego lub ekologicznego trybu pracy. Drukarka zużywa wówczas optymalne ilości tuszu. Jeśli nie musimy, starajmy się również nie drukować w kolorze lub w dużym formacie. Jeśli np. zmienimy wielkość i styl czcionki, może się okazać, że dany dokument zostanie znacznie zredukowany pod względem ilości stron, co daje kolejne oszczędności.

Możliwość komentowania Sposoby na oszczędne drukowanie została wyłączona