Uncategorized

Kalibracja monitora – na czym faktycznie polega?

Kiedy po raz pierwszy zaczynasz pracę z kalibracją i starasz się uzyskać prawidłowe odczyty, możesz ulec pokusie użycia dowolnego monitora, jaki masz w pobliżu. W końcu, kogo obchodzi, że twój monitor nie jest Greta, Kirtley, lub Farrand model?

Po prostu sprawdź je, aż znajdziesz taki, który jest odpowiedni. Ale kiedy już nabierzesz wprawy w kalibracji i regularnym wykonywaniu odczytów, konieczne staje się zainwestowanie w dobry monitor.

Dobra kalibracja to inwestycja w Twoją przyszłość jako chemika analitycznego i przyszłość Twojego laboratorium jako całości.

Twoje nowe monitory pomogą zredukować wszelkie niespójności pomiędzy poszczególnymi asystentami, tworząc spójne metody i praktyki w całej grupie, a także zapewnią solidne dane fundamentalne dla wszelkich eksperymentów naukowych, które pojawią się po Twoim. Kalibracja monitora https://alstor.pl/produkty/kalibratory-i-wzorce-barwne/ zatem może wyraźnie wpłynąć na jego wydajność.

Czego szukać w monitorze?

Chcesz monitora, który jest dokładny, niezawodny i ma reputację dobrej jakości wykonania. Chcesz monitora, który ma reputację dokładnego, nawet jeśli nie jest to model Greta, Kirtleya czy Farranda.

Nie przejmuj się zbytnio nazwami marek, urządzenia peryferyjne, które kupujesz będą prawdopodobnie określane przez ich numer modelu, np. Greta GX-240, lub Kirtley 800. Dobry monitor będzie dokładny, niezawodny i będzie miał reputację dobrej jakości wykonania.

Za co powinieneś zapłacić?

Jeśli możesz, kup model Greta, Kirtley lub Farrand. Chociaż są to droższe monitory, są znane ze swojej dokładności i niezawodności, i są złotym standardem dla profesjonalnych zastosowań.

Jeśli nie możesz sobie pozwolić na jeden z nich, nadal możesz uzyskać bardzo dokładny monitor, ale będziesz musiał być ostrożny.

Modele na tym poziomie są zwykle wystarczająco dobre dla większości laboratoriów analitycznych, ale mogą nie mieć dokładności i niezawodności droższych modeli.

Możliwość komentowania Kalibracja monitora – na czym faktycznie polega? została wyłączona