Systemy dla firm

Zastępca kodów kreskowych

Czytnik RFID odkąd pojawił się na rynku, zyskał poparcie wielu osób. Dzięki niemu w wielu branżach, praca stała się łatwiejsza i przyjemniejsza. Pełni on bowiem funkcjonalną alternatywę dla tradycyjnych metod znakowania. Godnie zastąpił on tradycyjne kody kreskowe, a praca z nim jest dużo bardziej efektywniejsza.

Różnice pomiędzy RFID a kodem kreskowym

Pierwszym elementem jaki możemy porównać pomiędzy tradycyjnym kodem kreskowym a czytnikiem RFID jest użycie nośnika danych. W tradycyjnych i znanych nam wszystkim kodach kreskowych możliwy był jednorazowy zapis danych. Zaś nowy czytnik RFID https://www.unicard.pl/czytniki-do-kart-rfid pozwala na wielokrotne zapisywanie danych w „tym samym miejscu”. Kolejną różnicą o jakiej warto wspomnieć jest trwałość nośników. Łatwe do zniszczenia etykiety z kodami kreskowymi zastąpiły bardzo odporne tagi. Również i w sposobie skanowania można zauważyć różnicę, ponieważ czytnik RFID w sposób automatyczny czyta dane, zaś w kodach kreskowych musi się to odbywać „ręcznie”.

Zalety technologii RFID

Przewaga nad kodami kreskowymi, technologii RFID wynika z braku bezpośredniego kontaktu tagu z czytnikiem, możliwość jednoczesnego odczytu wielu znaczników oraz charakteryzuje się większą odpornością tagów (np. przy złych warunkach pracy). Technologia RFID ponadto umożliwia zapis dużo większej ilości danych oraz ich edycji (co jest bardzo ważne w różnych dziedzinach). Dużym plusem jest także możliwość odczytu danych bez kontaktu wzrokowego.

Możliwość komentowania Zastępca kodów kreskowych została wyłączona