Systemy dla firm

Switch PoE- do domu czy do biura?

Switch inaczej przełącznik to urządzenie, które łączy ze sobą segmenty sieci komputerowej. Podstawowym zadaniem switch’a jest przekazywanie ramek między segmentami. To urządzenie przełącza pakiety pomiędzy poszczególnymi portami zamiast przesyłać je do wszystkich jednocześnie. 

Switch PoE różni się tym od pozostałych, że posiada porty PoE (Power over Ethernet) czyli można pod niego podpiąć urządzenia, które mogą być urządzeniami zasilającymi bądź zasilanymi. Czasami są jednocześnie jednym i drugim.

Na rynku dostępnych jest wiele producentów tego typu urządzeń. Jednym z pionierów jest firma NAPAD. Aby zobaczyć ich ofertę, kliknij tu

Podstawowe parametry i zastosowanie

Switche PoE kosztują od około 200zł do nawet 3000zł. Wszystko zależy od ilości portów i innych parametrów urządzenia. Prawdopodobnie do użytku domowego wystarczy swich o 9-10 portach, jednak do prężnie działającej firmy może już nie wystarczyć. Na rynku dostępne są swiche PoE o nawet 50 portach! Korzyści jakie daje to rozwiązanie są oczywiste. PoE umożliwia korzystanie z pojedynczego kabla do transmisji energii i danych, dzięki czemu ograniczamy koszty związane z zakupem kabli, zachowujemy estetykę (brak dużej ilości przewodów). Sieć staje się rozbudowana ale zarazem łatwiejsza. Takie rozwiązanie sprawdzi się na przykład w budynkach gdzie nowa linia zasilania jest kosztowna lub jej montaż jest utrudniony. Przykładem może być sufit podwieszany w salonie jak i szafka z okablowaniem w firmie.Tam gdzie niemożliwa jest instalacja zasilania, urządzenie typu Switch PoE sprawdzi się idealnie, ponieważ zmniejszy to liczbę kabli i gniazd elektrycznych.

Możliwość komentowania Switch PoE- do domu czy do biura? została wyłączona