Systemy dla firm

Laminarki oraz drukarki kart

Pomieszczenia biurowe w każdym zakładzie przemysłowym są podobne do tych, jakie są obecnie w każdym innym miejscu pracy. W biurach tych jednak są potrzebne dwa urządzenia, które mogą być używane zdecydowanie częściej niż gdzie indziej. Zaliczamy do nich maszynę do laminowania oraz drukarkę kart magnetycznych.

Maszyna do laminowania

Maszyna do laminowania może przydać się niemal w każdym aspekcie pracy. Dzięki niej możemy drukować na przykład etykiety do raportowania produkcji, znaki ostrzegawcze lub zabezpieczać instrukcję pracy przed zniszczeniem. Maszyna taka jest tania, a jej użycie jest proste. Na pewno zdecydowanie bardziej się to opłaca, niż zatrudnianie fachowej drukarni do tego, aby drukowała nam trwałe etykiety. Oczywiście w wielu przypadkach jest to uzasadnione, ale podstawowe oznaczenia możemy wykonywać sami — tanio oraz szybko.

Drukarka kart magnetycznych

Drukarka kart magnetycznych może przydać się przede wszystkim w dziale kadr. Jeżeli mamy możliwość samodzielnie drukować takie karty oraz je kodować, to przede wszystkim mamy pełną kontrolę nad ewidencję czasu pracy naszych pracowników. Wyobraźmy sobie taką sytuację, że przyjmujemy na przykład dziesięciu nowych pracowników, ale żeby wydać karty musimy czekać tydzień, zanim profesjonalna firma nam nie dostarczy nam kart. Przez cały tydzień, w ewidencji czasu pracy pracownika, mogą zajść zmiany bądź nieścisłości, które również mogą kolidować z różnego rodzaju przepisami, w tym przepisami BHP.

Możliwość komentowania Laminarki oraz drukarki kart została wyłączona