Systemy dla firm

Jak skutecznie zabezpieczyć drzwi?

Przy tworzeniu systemów alarmowych czy też systemów kontroli dostępu niezbędne jest decydowanie się na takie elementy, które pozwalają na skuteczne zabezpieczenie przed włamaniami czy dostępem osób postronnych do konkretnych pomieszczeń. Oczywiście, gdy chce się zastosować elektrozaczepy niezbędne jest wybranie odpowiednich drzwi i ościeżnic pod kątem konstrukcji.

Wybór typu elektrozaczepu
Poszczególne rodzaje elektrozaczepów działają nieco inaczej. Wymienić można zarówno różne, podstawowe typy elektrozaczepów, ale można postawić także na odmienne modele. Poszczególne wyroby różnią się między sobą między innymi sposobem blokowania drzwi. W tym względzie elektrozaczepy rewersyjne blokują drzwi czy bramy, gdy dociera do nich prąd. Natomiast odcięcie prądu sprawia, że drzwi otwierają się.

Jak wybierać elektrozaczepy?
Przy wybieraniu elektrozaczepów rewersyjnych bardzo ważne jest branie pod uwagę konkretnych parametrów. Zwrócić trzeba uwagę między innymi na:
– moc,
– bezawaryjność,
– sposób montażu.
Moc elektrozaczepu musi być dopasowana do wielkości drzwi czy bram. Przy dużych masach trzeba wybierać wyroby o znacznie większej mocy. Warto jest zwrócić uwagę również na bezawaryjne działanie wybieranego elektrozaczepu. W tym względzie dobrze jest decydować się na wyroby, które pochodzą od sprawdzonych producentów oraz są pozytywnie oceniane przez klientów. Wówczas można mieć pewność, że elektrozaczep rewersyjny nie będzie nadmiernie często ulegał awariom.

Możliwość komentowania Jak skutecznie zabezpieczyć drzwi? została wyłączona