Systemy dla firm

3 programy warte polecenia do kalibracji monitora?

Pomimo tego, że kupując monitor oczekujemy, że będzie on działać przez wiele lat i bez żadnych usterek, to niestety okazuje się, że nie zawsze jest to możliwe. Zdarzają się też sytuacje, w których jest on bardzo sprawny, ale lekkie usterki jak zbyt jasny czy ciemny ekran wpływają na efektywność z niego korzystania. W razie takich sytuacji trzeba skorzystać z kalibracji monitora i warto zaznaczyć, że można to zrobić za pomocą odpowiednich programów. Jakie to programy? Postanowiliśmy to sprawdzić i zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem.

1. Calibrize

Program ten służy do wyświetlania barwy takiej, jakiej potrzebujesz. Czasem nawet zbyt jasny czy też zbyt ciemny odcień powoduje mniejszy komfort pracy. Co wyróżnia program? Przede wszystkim szybko i wydajnie, dzięki czemu uzyskamy bardzo szybki efekt.

Program ten również świetnie sprawdzi się w monitorach LCD, CRT, a nawet rzutnikach, co może być argumentem dla osób, które prowadzą lokale i oferują transmisje wydarzeń sportowych, jak również firm i osób prowadzących prezentacje i szkolenia.

2. Quickgamma

Kolejny program do kalibracji monitora https://alstor.pl/produkty/monitory-medyczne-kalibracja-kontrola-jakosci-zarzadzanie/, który chcemy przedstawić to Quickgamma. To bardzo proste narzędzie, którego wygląd może przypominać aplikacje sprzed lat, ale właśnie jego główną siłą jest prostota. Warto zwrócić uwagę na to, że jest on bezpłatny, co sprawia, że można zaoszczędzić „parę złotych”.

3. W4ZT

Jest to odrobinę bardziej złożony program od poprzedników, ale ma szeroką paletę kolorów i na pewno warto na nim pracować, ponieważ można w ten sposób idealnie dopasować kontrast do tworzenia i wyświetlania jak najlepszym stopniu zdjęć czy filmów na ekranie komputera.

Możliwość komentowania 3 programy warte polecenia do kalibracji monitora? została wyłączona