apple airtag
akcesoria

Apple AirTag — czym jest lokalizator od Apple?

Z pewnością nie raz zdarzyło Ci się zgubić lub zapomnieć ważnej rzeczy. W krytycznych przypadkach może to być portfel z pieniędzmi i ważnymi dokumentami lub klucze do samochodu, czy mieszkania. Apple chcąc pomóc swoim klientom w rozwiązaniu takich problemów, wydał na świat specjalny lokalizator, który dokładnie wskaże miejsce i poprowadzi Cię prosto do zguby.

Czym jest AirTag?

AirTag to przenośne urządzenie należące do firmy Apple, które pozwala na śledzenie i odnajdywanie różnych rzeczy. Jest ono bardzo niewielkich rozmiarów, więc można go z łatwością umieścić w portfelu, torebce, plecaku, jako brelok na kluczach lub na innym przedmiocie, którego szczególnie nie chcesz zgubić.

Jak działa AirTag?

AirTag wykorzystuje zabezpieczony sygnał Bluetooth w celu znalezienia innych urządzeń w okolicy, które znajdują się w sieci „Znajdź mój”. Wszystkie urządzenia przesyłają następnie lokalizacje Apple AirTaga do iCloud, połączonej z aplikacją „Znajdź”. Aplikacja wskazuje dokładną drogę do lokalizatora dzięki mapce. Jeśli nie możesz dalej znaleźć zgubionej rzeczy, można posłużyć się włączeniem dźwięku w AirTagu, który w ten sposób pokieruje Cię do siebie. Warto wiedzieć, że oddalony od właściciela AirTag, jeśli zostanie przesunięty samoczynnie, wydobędzie z siebie alarmujący dźwięk. Dzięki temu osoba niekorzystająca z urządzenia Apple również może go znaleźć i oddać zgubioną rzecz właścicielowi.

Jaki zasięg ma AirTag?

Zasięg AirTag jest całkiem duży, wynosi od około 10 do 30 metrów w zależności od ilości ścian i innych przeszkód zakłócających wykrycie. Lokalizator Apple można z łatwością śledzić za pośrednictwem aplikacji „Znajdź mój” na iPhonie, iPadzie lub Macu. Jeśli urządzenie straci zasięg, wystarczy przełączyć go na tryb utracony. Wtedy dostaniesz powiadomienie o lokalizacji AirTaga, tylko jeśli wykryje go inne urządzenie podłączone do sieci „Znajdź mój”.

Ile na baterii trzyma AirTag?

AirTag trzyma na baterii przez około rok. Urządzenie jest zbyt małe, by korzystać z zasilacza, dlatego Apple zdecydowało się na użycie litowej baterii pastylkowej o mocy 3 V. Żeby umieścić ją w urządzeniu, należy zdjąć osłonę AirTaga i włożyć baterię klasycznie biegunem dodatnim do góry. Lokalizator wyda dźwięk sygnalizujący, że bateria jest dobrze włożona.

Czy AirTag ma podsłuch?

Wiele osób obawia się, że AirTag będzie posiadał podsłuch. Jednak firma Apple zapewnia, że AirTag nie posiada żadnej funkcji nagrywania dźwięku ani niczego co pozwalałoby na podsłuchiwanie użytkownika. AirTag może jedynie posłużyć komuś jako urządzenie szpiegowskie ze sporym zasięgiem, ale o podsłuchu nie ma mowy.

Czy warto kupić AirTaga?

Jeśli często gubisz ważne przedmioty lub chcesz mieć zawsze pewność, że będziesz w stanie je łatwo odnaleźć, to Apple AirTag może być dla ciebie bardzo przydatnym urządzeniem. Oczywiście, jeśli korzystasz z urządzeń tej samej firmy. Urządzenie na chwilę obecną kosztuje 189 zł za jedną sztukę. W sprzedaży dostępny jest również zestaw z czterema Apple AirTagami za 639 złotych. Jak łatwo obliczyć, zakup zestawu jest bardziej opłacalny niż zakup czterech lokalizatorów z osobna.

Możliwość komentowania Apple AirTag — czym jest lokalizator od Apple? została wyłączona